Site logosu

Neden Almanya'da Çalışmalıyım?

Almanya’da çalışıyorsanız, çoğu durumda önemli ölçüde daha fazla kazanacaksınız.

Maaş miktarı iş seçiminde belirleyici olmamalıdır, ancak bu husus tamamen göz ardı edilemez. Almanya’da yalnızca sınırlı bir süre için çalışıyorsanız ve bu süre içinde daha fazla kazanmak istiyorsanız, daha yüksek kazançlar da önemli olabilir.

Almanya’da kariyer yapmanın bir başka avantajı da genellikle daha yüksek bir pozisyonda başlayabilmenizdir. Almanya’da daha iyi bir iş bulabilirsin ve bununla birlikte daha yüksek bir maaş gelir.

Ayrıca bir süre sonra Türkiye’ye dönerseniz daha yüksek bir pozisyonda deneyim sahibi olursunuz. Bu aynı zamanda size Türkiye’de daha iyi bir konuma yükselme ve kariyerinizde ilerleme şansı verir.

Almanya’da bir işe girmek size birçok avantaj sunar. Örneğin, önemli ölçüde daha fazla kazanıyorlar ve genellikle eskisinden daha yüksek bir pozisyonda çalışma fırsatı buluyorlar. Yurt dışı deneyiminiz sayesinde yabancı kültürü de biliyorsunuz ve yurt dışı bağlantılarınız var. Bu da sizi şirketler için çekici kılıyor ve iş fırsatlarınızı çok artırıyorsunuz.
Bu nedenle büyük adım atmaya ve yabancı teklifi kabul etmeye değer. Almanya’da İş Bulmak bu yolculukta size aktif olarak destek olacaktır.

Gayri safi yurtiçi hasıla açısından, Almanya’nın ekonomisi Avrupa’nın en büyük ve dünyanın dördüncü en büyüğüdür. 2021’de Almanya, ABD doları cinsinden kişi başına düşen GSYİH açısından Avrupa’da 13. ve dünyada 15. sırada yer aldı. Almanya, ekonomik özgürlük endeksinde 2021’de 180 ülke arasında 29. sırada yer aldı.

Almanya, diğer önde gelen ekonomilere (liste) göre nispeten güçlü bir sanayi sektörü (%24) ile bir hizmet ekonomisidir (%69). Otomotiv, ticari araç, elektrik mühendisliği, makine mühendisliği ve kimya endüstrileri, dünya çapında en rekabetçi endüstriyel sektörler olarak kabul edilmektedir. Hizmet sektöründe 2016 yılında ihracatın %55’i EDP, bilişim ve iletişim sektörüne yapıldı. İş yazılımları ve sigorta sektörü (özellikle reasürans) uluslararası öneme sahiptir. Hammaddelerin çıkarılması çok az ekonomik öneme sahiptir. Alman dış ticaretinin çoğunluğu diğer sanayileşmiş ülkelerledir; önemli bir dış ticaret fazlası veriliyor. Almanya, dünyanın en önemli ticaret fuarı yeri olarak kabul edilir; çok sayıda önde gelen ticaret fuarı burada gerçekleşir. Kongreler, sergiler ve uluslararası ölçekte önemli bir müze ve etkinlik manzarası, Almanya’da seyahat ve turizm için önemli bir temel oluşturmaktadır.

Aklınız Ne Gelirse?

Almanya’da ilk dört hafta konaklamanızı biz sağlıyoruz. Bu süre zarfında konaklama için kendinize rahatça yer bulabilirsiniz.

Almanya’da İş Bulmak daire bulmanıza yardımcı olacaktır.

Evet, cumhurbaşkanı var. Lakin cumhurbaşkanı ülkeyi yönetmiyor, temsil ediyor. Bu yüzden de tarafsızdır ve partiler üstüdür. Siyasi gücü ise gerçekte azdır. Cumhurbaşkanı ile Şansölye arasındaki ilişki, Britanya’daki Kraliçe ile Başbakan arasındaki ilişkiye benzer. Şansölye, tek başına hükümetin şefidir.
Küçük pencereler, ahşap çerçeveler, renkli cepheler, dik bir çatı: Almanya’daki tarihi şehir merkezlerindeki çoğu ev böyle bir görünüme sahip. İyi de neden düz çatı yok? Bunun birçok nedeni var. En önemlisi şu: Çok kar yağan bölgelerde düz çatıların yük altında çökmesi muhtemeldir. Dik çatılarda kar tutunamaz, kayar. Dik çatılar ayrıca su elde edilmesi açısında da önem taşıyor; çatının sonundaki çatı oluklarında toplanan bu su, yazları çiçek sulamada kullanılır.
Karakteristik bir Alman kahvaltısı sıcak bir içecekle başlar; kahve, çay veya sıcak kakao. Ardından; ekmek veya “Brötchen (ekmekçik)” yenir! Yanında tereyağ, peynir, sucuk veya reçel. Bir bardak portakal suyu veya kaynamış yumurta da normaldir. Çocuklar için sıkça cornflakes veya müsli vardır.

Bu sana bağlı. Vize başvurusu için tüm belgeleri sağlamış olmanız önemlidir, yalnızca eksiksiz belgeler kullanılabilir.

Vize verilmesi hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Yeni işverenle ilk görüşmeden 2 ila 4 hafta ile Almanya’ya göç etmeye kadar hesaplıyoruz.

Gizlilik

Veri koruma ve bilgi güvenliği, Almanya’da Bulmak’ın ürün ve hizmetlerinin merkezi bileşenleridir.

Verilerinizin korunması ve güveniniz bizim için çok önemlidir. Bu nedenle, sürekli olarak geliştirmekte olduğumuz işleme güvenliğini sağlamak için teknik ve organizasyonel önlemler uyguladık.

Detaylı bilgiler için politikalarımızı inceleyebilirsiniz.

Neden Almanya'da İş Bulmak?

Vatanınızı terk edip yabancı bir ülkede yeniden başlamanın kolay olmadığının bilincindeyiz. Çalışanlarımızın çoğu da Türkiye göçmeni olduğu için bunu anlayabiliyoruz.

Bu deneyim sayesinde, Almanya’ya gelen iş arayanlarımızın tam olarak hangi desteğe ihtiyacı olduğunu biliyoruz.
Almanya’ya geldiğinizde yalnız kalmayacaksınız, Almanya’da İş Bulmak yanınızda.

Uzun yıllara dayanan deneyime sahip çalışanlarımız var, iyi ağımızı Almanya’daki yetkililere olduğu kadar şirketlere de kullanıyorlar. Almanya’da büyük bir sorun doğru daireyi bulmaktır. Burada da hızlı bir şekilde bir daire bulmanızı sağlamak için ağımızı kullanabiliriz.

Siz sorun biz cevaplayalım.

Herhangi bir sorunuz varsa, yardım ve tavsiye ile hizmetinizdeyiz. Uzman ekibimiz en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.

Adresimiz

Belengi Jobservice Steiermärker Strasse 3-5
70469 Stuttgart

E-Posta

info@almanyadaisbulmak.com

Destek Hattı

Daha iyi bir gelecek için...

Hemen üye olup CV'ni oluştur! Güncel iş ilanlarımız arasından sana en uygun olana başvurunu yap!
Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.

Oturum Aç

Üye Ol

Parolanızı mı unuttunuz