Site logosu

Almanya’da vasıflı eleman eksiği var. “Almanya’da İş Bulmak” portalı yurt dışındakileri yaşam, çalışma ve iş imkanlarıyla ilgili bilgilendiriyor.

Almanya vasıflı elemanlar arıyor

Alman ekonomisi tüm dünyadan vasıflı elemanlara iş imkanı sunuyor. Almanya’da çalışmak ilgini çekiyor mu? O zaman Federel Hükümet’in kurduğu “Almanya’da İş Bulmak” platformu ilk başvurabileceğin en doğru yer. Dünyadaki 200’e yakın ülkeden her yıl milyonlarca insan, Almanya’daki iş olanaklarını ve Almanya’ya göç için geçerli ön koşulları öğrenmek amacıyla bu platformu kullanıyor.

“Almanya’da İş Bulmak” kimlere ulaşmayı amaçlıyor?

Almanya’da çalışmak ve kariyer yapmak istiyorum; ama ülkeye nasıl gelirim ve bir işi nerede bulurum? Yurt dışından vasıflı elemanlar, bilim insanları, yeni yatırımcılar ve yüksek öğrenim yapmak isteyenler için çok dilli internet platformu “Almanya’da İş Bulmak” başlangıç kanalı oluşturuyor. Bu portal hem yeni göçmenler hem de yurt dışından vasıflı eleman almaya istekli firmalar için bilgiler ve hizmetler sunuyor.

Portal, başvuru yapmak isteyenleri dört adımda Almanya’da çalışma sürecine hazırlıyor: İş arama, vize işlemleri, taşınma, Almanya’da ortama alışma ve ailesini getirme.

Hangi bilgilere yer veriliyor?

Portalda vize işlemleri, mesleki diplomaların denkliğinin kabulü, istihdam piyasası, başvuru ve iş sözleşmesi, ticari etiketler, iş kurma, Almanya’daki iki ayaklı mesleki eğitim, üniversite eğitimi ve araştırma, dil kursları ve yaşam ortamına uyum ile Almanya’da gündelik yaşam konusunda (kurumlara kayıt başvurusundan ana okulu ve konut aramaya kadar) çok geniş bir bilgi yelpazesi var.

Almanya’da İş Bulmak’de hangi interaktif hizmetler var?

·        Başvuruda bulunmak isteyenler için hızlı test

·        Kişinin bulunduğu ülkede irtibat noktaları hakkında genel bilgiler

·        Eleman aranan meslekler ve branşlar

·        Mezuniyetlerin denkliği

·        İş borsası

·        E-posta, hotline veya chat üzerinden danışmandan bireysel destek

·        Youtube’da açıklayıcı videolar

·        İndirilebilir PDF belgesi olarak tavsiyeler dokümanı

·        Almanya hakkında sayılar ve olgular

Kimlerin Almanya’da iş bulma şansı olabilir?

Portalın ana sayfasında hızlı bir testle fikir edinebilirsiniz. Buradaki online özgeçmişiniz, size kökeniniz, mezuniyetleriniz ve kazandığınız yetkinlikler hakkında sorular soruluyor. Bir sonraki adımda, Almanya’da hangi koşullarda oturma ve çalışma izni alabileceğiniz bilgisi ve ek sorularınız için danışabileceğini irtibat noktaları karşınıza çıkıyor.

Hangi mesleklerde vasıflı eleman aranıyor?

Güçlü bir sanayi ülkesi olan Almanya’da tüm branşlarda mühendisler, BT uzmanları ve doğa bilimciler aranıyor. Nüfus içinde yaşlıların oranının artmasıyla hekim ve sağlık bakım personeline ihtiyaç da artıyor. Bu nedenle tıbbi ve sosyal meslek sahibi yeni göçmenlerin iş bulma şansı gayet yüksek.

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.

Oturum Aç

Üye Ol

Parolanızı mı unuttunuz

Paylaş